בר מצווה בכותל- תפילה בירושלים

תפילה בירושלים – טקס בר מצווה בכותל  

לבירורים התקשרו עכשיו📞 – 052-4457700

שלום, שלום לכם חוגגי בר מצווה בכותל, בכתבה הזו תוכלו לקרוא על התפילה בירושלים במסגרת חגיגת בר מצווה בכותל המערבי. 
הכתבה הזו מכוונת במיוחד למשפחות שאינם מתורגלים בתפלות על בסיס יום יומי. 

אז אחרי שיש לכם חברת הפקות שתפיק לכם את יום בר המצווה בכותל, תאמתם עם הכליזמרים, שופרות והמתופפים בכותל ויש לכם הסעה לירושלים כמו גם מסעדה קרובה לכותל ואפילו סגרתם רב ממנהלת הכותל וגם צלמים שיתעדו את כל האירוע. 
זה הזמן לקרוא על התפילה המלווה לטקס עלייה לתורה בכותל. 

אז אחרי שיצאנו לדרך ועצרנו לארוחת הבוקר בלטרון או באחד המקומות האקזוטיים בדרך לירושלים, אז מה עושים מהרגע בו עברנו את הבידוק הביטחוני? איך עורכים תפילה? לפי איזה נוסח מתפללים? (ספרדי? אשכנזי? ירושלמי???) כמה זמן אורכת התפילה? על כל זאת ועוד ננסה לענות כאן בכתבה הבאה.

עברנו את הבידוק הביטחוני מה עושים עכשיו?

ברגע שעברתם את הבידוק הביטחוני מיד כאשר המתופפים סיימו לתקוע בשופרות, אנחנו ממליצים לכם, להתארגן כקבוצה קצת אחרי הבידוק ומיד שכולם נמצאים,
אפשר לצעוד לכיוון הכותל,
בדרך כלל יחכו לכם נציגים של הקרן למורשת הכותל שיחוו אתכם בזמן התפילה ויסיעו בידכם למצוא מקום ברחבת הכותל המערבי, 

כאן תוכלו לבחור באיזה סגנון אתם מעוניינים לערות את התפילה המלווה לטקס הנחת התפילין של בינכם שהגיע לעול המצוות,
 החברה מהקרן למורשת הכותל יסיעו לכם, אם אתם אשכנזים ומעוניינים בתפילה בנוסח אשכנזי יצמידו אליכם מורשת הכותל חזן שיודע ובקיא בנוסח התפילות האשכנזיות,
אם אתם מיוצאי ספרד גם אתם יכולים לבקש רב שינחה את התפילה בסגנון ספרדי ואולי אם יתמזל מזלכם יהיה לכם גם רב בין העדה שלכם, זה ובמידה ואין לכם את הרב שלכם בכותל.

שכחתם תפילין וטלית? לא קרה כלום.

הקרן למורשת הכותל משאילה תפילין וטליתות, מי ששכח להביא יוכל להשאיל אותם ממורשת הכותל או מחב"ד שנמצא בכניסה לרחבת הכותל, יש להשאיר תעודת זהות כמשכון עד לגמר התפילה.
מי שאינו מתורגל בהנחת תפילין מבין האורחים שלכם,
אל דאגה יש חברה טובים שישמחו לסייע לכם גם בזה…
בר מצווה בכותל זה יום מלא ברגש ועוצמה רוחניים, לכן חשוב שכל האורחים ישתתפו בשמחת חתן בר המצווה כשהם מרגישים חלק בשמחה ומשתתפים בתפילת שחרית כאשר הם עטופים בטלית ועדויים בתפילין.

כמה זמן אורכת תפילה בכותל ועד מתי אפשר להתפלל?

התפילה באורך המלא יכולה להימשך כשעה וחצי ואם תוסיפו רב פייטן אז זה עשוי להגיע לשעתיים,
משפחות מהמגזר הדתי בדרך כלל מהדרין בתפילה ומעדיפים את הנוסח המלא והארוך,
יחד עם זאת ישנם תפילות מקוצרות יותר למשפחות שכאמור אינם מתורגלים בתפילות בחיי היום יום אלא מגיעים לכותל למטרת עלייה לתורה בטקס בר מצווה בכותל וגם ובעיקר כדי לקיים את המצווה ולשמור על שרשרת הדורות היהודי. 

תפילה מקוצרת עם עיקרי התפילה ועלייה לתורה יכולה להתאים למשפחות מסורתיות.

תפילת שחרית מתחילה עם הנץ החמה מוקדם בבוקר, השעות משתנות בהתאם לעונת השנה, ומסתיימת עד לשעה 11 בערך גם כאן הזמנים משתנים, כלומר עד השעה 11 בערך עדיין ניתן להוציא ספר תורה.

מומלץ לבדוק את הזמנים המדויקים ובכל מקרה מומלץ להגיע מוקדם וככה תוכלו לנצל את היום לסיורים בירושלים אחרי התפילה והעלייה לתורה,

שלכם באהבה,

שרית בר יוסף

מפיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *